Lionel Messi’den Barcelona itirafı! ‘Ayrılmaya hazır değildim’

MLS temsilcisi Inter Miami’nin sezon başında renklerine bağladığı Lionel Messi suskunluğunu bozdu. Barcelona’dan ayrıldığı dönemde Paris Saint Germaiin’e imza atan Arjantinli yıldız o dönemde vedaya hazır olmadığını dile getirdi:

“Paris Saint Germain’e gittiğimde değişim zor oldu çünkü Barcelona’da çok iyi gidiyordum ve orada kalmayı planlıyordum. Ayrılmaya hazır değildim, her şey çok hızlı gelişti. Hayatımı kısa sürede yeniden inşa etmek zorunda kaldım. Başka bir ligi, başka bir kulübü, yeni bir soyunma odasını tanımam gerekiyordu.”

36 yaşındaki on numara emeklilik planına dair, “Artık performans gösteremediğimi, keyif almadığımı ya da arkadaşlarıma yardım edemediğimi hissettiğim an bırakacağımı biliyorum. Kendimi çok iyi eleştirim, ne zaman iyi oynadığımı, ne zaman kötü oynadığımı bilirim. O adımı atma zamanının geldiğini hissettiğimde, yaşımı düşünmeden atacağım. Kendi iyi hissederse, her zaman yarışmaya devam etmeye çalışacağım çünkü sevdiğim ve nasıl yapılacağını bildiğim şey bu” ifadelerini kullandı.

Emeklilik sonrası için şu anda plan yapmadığını vurgulayan Lionel Messi, Katar’daki Dünya Kupası şampiyonluğu için şu sözleri dile getirdi:

“Bizim için, ailelerimiz ve tüm ülke için dünya şampiyonu olmak büyüleyiciydi ve ömür boyu bizimle kalacak. Şampiyon olmasaydık milli takımı bırakırdım ama neyse ki şampiyon olmayı ve Arjantin’e bir şampiyonluk daha kazandırdık.”

Lionel Messi bu sezon Inter Miami’de 5 maçta forma şansı buldu. 36 yaşındaki yıldız futbolcu bu karşılaşmalarda 5 gol ve 2 asist üretti. Arjantinli yıldızın Inter Miami ile olan sözleşmesi 31 Aralık 2025’te sona erecek ve güncel piyasa değeri 30 milyon euro.

Newell’s Old Boys altyapısında yetişen Lionel Messi daha sonra Barcelona ve Paris Saint Germain’de oynadı. Arjantin Milli Takımı’nda 180 karşılaşmada süre alan Lionel Messi, 106 gol sevinci yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x